Фестиваль "Сучасне кіно Данії" 2011 року. Печать E-mail

25 лютого - 4 березня 2011 року

Текущая картинка

Протягом семи днів в Культурному центрі «Кінотеатр «Київ» проходив Фестиваль «Сучасне кіно Данії».

Оргагнізатори Фестивалю - Подюсерська агенція "Артмедіа", Посольство Данії в Україні,за підтримки Данського інституту кіно. Головний партнер Фестивалю - Торгова марка  "Карлсберг". Партнер Фестивалю - Представництво Компанії "Новонордіск АТ в Україні та Молдові".

На відкритті Фестивалю Надзвичайний та повноважний Посол Королівства Данії в Україні пан Мікаель Борг- Хансен привітав українських глядачів та висловив сподівання, що Дні кіно Данії стануть важливою подією в розвитку культурних відносин між Україною та Данією, дозволять українцям познайомитись з традиціями, особливостями економічного та політичного розвитку Королівства Данії.

Сьогодні кінематограф самої південної із Скандинавських країн знаходиться на підйомі.

Її Величність Королева Данії Маргрете II особисто надихає митців робити красиве та якісне кіно. Серед фестивальних фільмів яскраво виділялась стрічка «Дикі Лебеді», декорації та костюми до якого створила сама Королева.Також Її Величність зіграла у фільмі одну з головних ролей.

Приємним сюрпризом від організаторів Фестивалю, «Продюсерськї агенцї «Артмедіа» став спеціальний показ для студентів кінознавців і журналістів документального фільм «Бірма VJ - Репортаж із закритої країни» режисера Андерса Естергарда. Цей фільм розповідає про те, як журналістський репортаж допоміг усунути кровопролиття в боротьбі диктатури з демократією. Картина перемогла на 27 престижних кінофестивалях, була номінантом на Оскар 2010 року.

В рамках Фестивалю відбулася зустріч Надзвичайного та повноважного Посла Королівства Данії в Україні пана Мікаеля Борг- Хансена з учнями Скандинавської гімназії міста Києва. Пан Посол з дружиною розповіли дітям про Данію та презентували фільм «Дикі Лебеді» за участі Королеви Данії Маргрете II

Всього глядачі переглянули дев’ять картин. Інститут кіно Данії, за підтримки якого проходив Фестиваль досить відповідально сформував репертуар. Фільми були представлені різнопланові: від соціальної драми ( «Оплески», режисер Мартін Зандвлієт) до психологічного трилера («Любов і Гнів» - Мортен Гізі).


ОТКРЫТИЕ ФЕСТИВАЛЯ. Чрезвычайный и полномочный посол Дании в Украине господин Микаель Борг-Хансен, представители спонсора и организаторы Фестиваля.

Текущая картинка  Текущая картинка 

Презентация фильма ДИКИЕ ЛЕБЕДИ. Встреча господина Микаеля Борг-Хансена с учениками Сканднавской гимназии Киева.

Текущая картинка 

Презентация фильма БИРМА VJ. РЕПОРТАЖ ИЗ ЗАКРЫТОЙ СТРАНЫ в Институте журналистики Национального университета им. Т.Г.Шевченко. Директор агентства "Артмедиа" Юрий Черныш и Советник посольства Дании в Украине по политическим вопросам Алессандро Бартолини.

Текущая картинка   Текущая картинка

 

Фільми Фестивалю «Сучасне кіно Данії»

1. «Оплески» (Applaus/ Applaus)

Драма, 85 хв., Данія, 2009
Режисер: Мартін Зандвліет
У ролях: Паприка Стін, Майкл Фелчіу, Сара-Марі Мальта, Шанті Роні
Сюжет: Театральна актриса Теа Барфоед досягла всього:  успіху, глядацького обожнювання  і визнання критики. Але особисте життя героїні було принесене в жертву всенародній любові.... Теа хоче знову стати господинею своєї долі, довести - і самій собі, і колишньому чоловіку,  що здатна направити своє життя в потрібне русло. Тепер її головна мета – повернути право бути разом із дітьми.
Приз за кращу жіночу роль у Карлових Варах, 2009

Приз за кращу жіночу роль - Pune Int. Film Festival, Індія, 2010
Гран-Прі
на 20-му МКФ, Сан-Хосе, Каліфорнія, 2010
Текущая картинка 

2. "Братство" (Broderskab / Brotherhood)
Драма, 97 хв., Данія, 2009
Режисер: Ніколо Донато

У ролях: Ніколя Браттн, Девід Денск, Клаус Флайгар, Майкл Гроннемовс, Ханне Хеделанг, Дональд Хенріхсен, Мортен Полотна, Джон Ланге, Джон Лассен, Софі Лаурінг Луїза, Туре Ліндхардт, Мартін Мец, Сігні Олсен, Пітер Плаусборг, Мадс Ромер, Ларс Сімонсен
Сюжет: Повернувшись з армії, Ларс випадково потрапляє на вечірку неонацистів. Їх віра у свою справу, заклики до здорового способу життя та, здається, щира стурбованість долею країни справляють враження на хлопця. Ларс також починає думати, що в усіх проблемах винні геї та араби.... Несподівано між Ларсом та його наставником Джиммі спалахує чоловіче кохання, яке вони намагаються приховати від членів організації...

Головний приз IV Міжнародного Римського кінофестивалю.

Текущая картинка

3. «Втеча» (Flugten / The Escape)
Драма, трилер,115 хв., Данія, 2009

Режисер: Катрін Віндфельд
У ролях: Ібен Яйлі, Ларс Міккельсен, Фейг Замани, Хенрік Прип, Вібеке Хаструп, Сонья Ріхтер
Сюжет: Терористичне угрупування захопило в заручники датську журналістку Рікке Люнгві. Вони погрожують вбити жінку... Але один з викрадачів на ім’я Назір, допомагає їй втекти... Після повернення на батьківщину Рікке стає знаменитістю, її кар'єра йде вгору. Але минуле не бажає так просто відступатися: одного разу вночі в квартирі Рікке лунає телефонний дзвінок ...

Приз за кращу режисуру на 20-му МКФ, Сан-Хосе, Каліфорнія, 2010

Гран-Прі «Baltic Films Fest», Копенгаген, 2010

Текущая картинка

4. «Хедхантер» (Headhunter / Headhunter)
Трилер, 108 хв., Данія, 2009

Режисер: Румле Хаммерих
У ролях: Ларс Миккельсен, Шарлотта Манк, Бухард Форстротер, Шарлотта Фиш,
Пребен Харрис

Сюжет: 35-річний Мартін Вінг, колишній бізнес-журналіст, а тепер успішний рекрутер, підбирає топ-персонал для великих корпорацій. Одного разу Мартіну надходить замовлення від власника скандинавського концерну: підібрати наступника корпорації. Герой несподівно для себе потрапляє у вир жорстокої боротьби за владу...


5. «Над вулицею, під водою»

(Over gaden under vandet / Above The Street, Below The Water)
Фантазія, 90 хв., Данія, 2009
Режисер: Шарлотта Сіелінг
У ролях: Сайд Баббет Кнудсен, Ніколя Браттн, Еллен Хейлінгс, Андерс Берселсен, Еллен Найман
Сюжет: У житті Аска та Енн усе складається якнайкраще: чудові діти, фешенебельний будинок, блискучі кар’єрні перспективи. Але одного разу Аск вирішує, що їм… потрібно певний час пожити окремо. Енн у розпачі: що привело чоловіка до такого рішення? Може, Аск їй зраджував? Чи вона в чомусь вела себе нерозумно? Проте, потік змін вже не спинити... Рішення Аска кидає героїв у вир пристрастей та дивних почуттів.

Текущая картинка

6. Любов і гнів (Vanvittig forelsket/ Love and rage)
Психологічна драма, триллер, 95 хв., Данія, 2009
Режисер: Мортен Гізі
У ролях: Сирон Мелвілл, Сара Йорт, Дія Чукіч, Шарлотта Фікс, Естер Бьоркс
Сюжет: Даніель - студент консерваторії, перспективний
і талановитий піаніст. На хлопця чекає блискуче майбутнє. Проте… юнак закохується. Поступово Софі стає для нього усим. Молоді люди починають жити разом, а почуття Даніеля поступово набуває патологічних рис. Недовіра до коханої та одержимість думками про зраду обійдеться хлопцеві дуже дорого. 

Приз глядацьких симпатій на 39-му кінофестивалі  "Молодість 2009"

Берлінський Міжнародний кінофестиваль, 2009р. - приз Гільдії  німецького артхаусного кіно

Текущая картинка

7. «Маленький солдат» (Lille Soldat/ Little Soldier)

Драма, 97 хв., Данія, 2008
Режисер: Аннет К. Олесен

У ролях: Трін Дирхольм, Фінн Нільсен, Лорна Браун

Сюжет: Лотта закінчує службу в армії. Не маючи інших вмінь окрім військового вишколу, вона не може влаштуватись на роботу. Батько Лотти, сутенер, пропонує вихід із ситуації: наймає її охоронцем своїх повій. Життя Лотти кардинально змінюється. У неї виникають теплі почуття до однієї з дівчат.  

Спеціальний приз Берлінського к/ф 2009

Текущая картинка

8. «Дикі Лебеді» (De Vilde Svaner/ The Wild Swans)

Пригоди, казка, 60 хв., Данія, 2009
Режисери: Петер Флінт, Гіта Нербю

У ролях: Стайн Фішер, Кристенсен Йенс, Йорн Споттаг,Бенедикте Хансен, Гіта Нербю, Маргрете II

Сюжет: Фільм створено за казкою Ганса Крістіана Андерсена. Маленька принцеса Еліза живе щасливо з її одинадцятьма братами, коли їх батько, старий король, вступає у повторний шлюб. Зла мачуха виганяє Елізу з королівського палацу, а братів перетворює на лебедів. Дізнавшись, що можна звільнити братів від злих чар, Еліза плете одинадцять грубих сорочок з кропиви, не вимовивши при цьому жодного слова...  Тим часом Еліза зустрічає молодого короля іншої країни. Зачарованицй красою дівчини, він робить її своєю королевою ...

Художником по костюмах, сценографом, сценаристом та актрисою в фільмі виступила Її Величність Королева Данії Маргрете II

Текущая картинка

 

9. «БІРМА VJ - Репортаж із Закритої Країни»

(BURMA VJ - Reporter i et lukket land / BURMA VJ – Reporting from a Closed Country)

Документальний, 85 хв., Данія, 2008р.
Режисер:
Андерс Естергард

Сюжет: Картина відтворює історію повстання в М'янмі в 2007 році, про яке світ дізнався, завдяки зусиллям незалежної групи журналістів «Демократичний голос Бірми». У той день більше ста тисяч осіб вийшли на вулиці міста, щоб висловити протест проти правлячого режиму, владу  якого вони покірно терпіли більше сорока років. Іноземні журналісти не були допущені висвітлювати ці події, а інтернет на території країни не працював. Антиурядова демонстрація могла викликати в країні хвилю нових репресій, якби не сміливість незалежних журналістів. Вони були єдиними, кому вдалося відзняти поліцейські розправи над мирною демонстрацією і, поширивши відео через супутниковий зв'язок, розповісти всьому світові про те, що сталося.

Головний приз Міжнародного кінофестивалю документального кіно в Амстердамі (2008)

Текущая картинка

 
« Пред.   След. »

Ближайший проект

Курсы валют Курсы валют

Новости