Програма «Фільми про права дітей» в рамках 6-го МКФ «Крила» Печать E-mail

20 листопада 2013 року

Текущая картинка

В рамках проведення програми "Фільми про права дітей" - на МКФ "Крила" був показаний фільм - переможець 5-го МКФ "Крила" - "Викрадений", Данія (режисер Вібекке Маусси).

Захід відбувся 20 листопада в кінотеатрі "Жовтень" в рамках святкування Всесвітнього дня дитини.

На заході була присутня пані Каріна Мюлін, Заступник Голови місії, Аташе, Консул Посольства Королівства Данія в Україні.


 

 

 

 

 

Текущая картинка Текущая картинка

Текущая картинка Текущая картинка Текущая картинка

 

Фільм «Викрадений»    

Данія,  2010р., 90 хв. Режисер:  Віббеке Мауссі Головні ролі:  Конні Нільсен, Сімон Ларсен, Амос Одіамбо

Сюжет: Сімон – темношкірий данець - навчається в футбольній школі Копенгагену. Його маму відправляють у відрядження до Кенії і Сімон, вмовляє її взяти його із собою. В Кенії, де тільки встановлюється демократичне суспільство і панує розквіт злочинності, на Сімона та його родину очікують несподівані випробування.

Текущая картинка   Текущая картинка

 

 'Хрещатик'

Всесвітній день дитини на фестивалі кіно “Крила”

Учора в столиці відбулася низка заходів з нагоди дитячого свята

Забезпечення благополуччя та добробуту дітей в усьому світі, досягнення взаєморозуміння з дітьми — така мета була поставлена Генеральною Асамблеєю ООН в 1954 році при запровадженні цього свята. 20 листопада знаменує день, в який Асамблея прийняла в 1959 році Декларацію прав дитини, а в 1989 році — Конвенцію про права дитини. Інформування соціуму про проблеми дітей, сприяння поліпшенню добробуту дітей, зміцнення роботи в інтересах дітей — такі цілі ставить перед собою сучасне суспільство, відзначаючи Всесвітній день дитини.

В Україні до цієї дати запланована низка державних та громадських заходів: конкурси дитячих малюнків, круглі столи під егідою ЮНІСЕФ, Правовий тиждень в навчальних закладах міста.

“Цікаву форму відзначення Всесвітнього дня дитини пропонує оргкомітет Міжнародного фестивалю кіно для дітей та юнацтва “Крила”, який разом з Департаментом освіти та науки КМДА та за сприяння Посольства Королівства Данія в Україні підготував для юних киян незвичайний подарунок”,— розповів один із організаторів заходу Юрій Черниш. За його словами, в рамках реалізації програми фестивалю, а саме її щорічного проекту “Дні кіно про права дітей”, учора в київському кінотеатрі “Жовтень” відбувся показ фільму “Викрадений” данської режисерки Вібекке Мауссі. Картина вміло акцентує глядацьку увагу дорослих на проблемі порушення прав дітей та навчає дітей і підлітків відстоювати свої права.

У фільмі йдеться про викрадення школяра із Копенгагена з метою отримання великого викупу під час подорожі хлопчика з мамою африканськими країнами. Але герой фільму разом із своїми ровесниками, новими друзями-африканцями, знаходить вихід із дуже складної та небезпечної ситуації. Діти розуміють реалії життя та відчайдушно борються за свої права.

Картина гостросюжетна і дуже реалістична, напруження не зникає до останнього кадру.

Все закінчується благополучно, але кожен глядач замислюється про права дітей та способи їх відстоювання.

До слова, фільм “Викрадений” має багато нагород міжнародних кінофорумів. Серед них і перемога на п’ятому МКФ “Крила”, де фільм-переможець визначався загальним голосуванням столичних школярів.

Як розповів Юрій Черниш, вже шостий рік поспіль МКФ “Крила” дарує дітям кращі європейські фільми правової тематики. І зазвичай подія не обмежується переглядом фільму. Ось і цьогоріч до юних киян завітали на презентацію картини та її обговорення представники Посольства Королівства Данії в Україні

Віталій ЗНАМЕНСЬКИЙ “Хрещатик”

 
« Пред.   След. »

Ближайший проект

Курсы валют Курсы валют

Новости