Другий Фестиваль сучасного угорського кіно 2011 року. Печать E-mail

12 травня - 18 травня 2011 року

Текущая картинка
Вже вдруге в Києві проходив Фестиваль сучасного угорського кіно.

Традиційно Фестиваль проводиться агентством «Артмедіа» за сприяння Посольства Республіки Угорщина в Україні, завдяки підтримці постійного і надійного партнера Фестивалю OTP Bank.

Ось вже багато років, як підтримка держави і інтерес глядача сприяють розвитку угорського кіно, яскравого і не схожого ні на яке інше. Щирість, вдумливість, легка іронічність - ось характерні риси угорського кінематографу, які роблять його впізнаваним і улюбленим у всьому світі. Не випадково Голівуд щороку залучає для виробництва бестселерів саме угорських режисерів, а Тиждень угорського кіно, який щорічно проходить в Будапешті, є культурною подією світового масштабу. Тепер же знайомитися з кіно-спадщиною братів Люм'єр є можливість і в українського глядача.

Репертуар для українців формувала Угорська кіноспілка (Magyar Filmunio), основним завданням якої є просування кращих фільмів у світовий кінопростір. Свої роботи для Фестивалю надали як визнані, обласкані Каннами і Лос-Анджелесом знаменитості (Кароль Макк, фільм «Такі, як є»), так і талановиті дебютанти, які, втім, вже встигли здобути першу славу (Атілла Тілл, фільм «Паніка»).


Посольство Республіки Угорщина в Україні підготувало українським глядачам подарунок у вигляді фотовиставки знаменитих угорських фотографів, присвяченої 200-річчю відомого композитора Ференца Ліста. Відвідувачі змогли насолодитися мистецтвом відразу в декількох проявах.

- Звичайно ж, Фестиваль угорського кіно в Україні - це подія, - говорить керівник проектів «Продюсерського агентства« Артмедіа »Світлана Черниш.
- Наше агентство спільно з «Культурним Центром« Кінотеатр «Київ» проводить багато презентацій європейського кіно, намагаючись познайомити наших співвітчизників з кращими картинами різних країн. Але без Фестивалю сучасного угорського кіно, який існує завдяки підтримці OTP Bank, загальне уявлення українців про європейське кіно було б не повним і далеко не таким яскравим

 

НА ВІДКРИТТІ ФЕСТИВАЛЮ:

Текущая картинка 

- Міклош МОРОЦ, Надзвичайний Посланник та Повноважний Міністр Посольства Угорської Республіки в Україні (праворуч), та Юрій Черниш, Директор Продюсерської агенції «Артмедіа» (ліворуч)

Текущая картинка 

- Голова наглядової ради АТ «ОТП Банк» Пал Ковач

 

 

ФІЛЬМИ ДРУГОГО ФЕСТИВАЛЮ СУЧАСНОГО УГОРСЬКОГО КІНО

Лафа / Fluke

 

Комедія

2008, 88 хв., Угорщина, Франція, Німеччина

Фільм знятий у стилі Еміра Кустуріци та є класикою сучасної угорської комедії.

Режисер: Тамаш Кеменьфі

У ролях: Андор Лукач, Іштван Дюріца, Каті Лазар, Лорант Дойч, Віца Керекеш

2009 - «Фестиваль європейських посмішок»: кращий актор Андор Лукач.

Сюжет:  Невдала спроба одного з мешканців угорського села покінчити життя самогубством стала причиною виверження фонтану із чистісінької нафти. Виявляється, через місцевий цвинтар пролягла магістраль міжнародного нафтопроводу. Кмітливі селяни, усі досить колоритні персонажі, відразу  придумали метод збагачення для себе та своїх родичів. Добробут людей зростав на очах, аж доки причинами розквіту підприємницької економіки не почали цікавитись в районній владі та поліції.

Нагороди:

2009 - Будапешт, Угорський тиждень фільмів: кращий актор Андор Лукач, кращий сценарій Балінт Геґедюш, кращий звук Чаба Майор

Текущая картинка

 

Такі, як є / As You Are

Драма, трилер

2010, 95 хв., Угорщина

Нова робота Кароля Макка, володаря призів Каннських фестивалів 1982 року та 1971 року, номінанта на Оскар в 1975 році. Його фільм «Любов» входить до списку «100 найкращих фільмів усіх часів».

Режисер: Кароль Макк

У ролях: Дьордь Чергалмі, Естер Надь-Калозі, Шандор Чані, Дьозо Сабо, Жолт Трілл,

Іван Феньо, Ґабор Ревіцкі, Оскар Ґаті, Марі Теречік 

Сюжет: Ґабор, в минулому Чемпіон світу з вищого пілотажу, стає мером свого рідного міста. Після вечірки з друзями він наштовхується в своєму ліжку на незнайому вродливу жінку. Хто Вона? Ґабор сумнівається у щирості її почуттів, але непочатий край роботи забирає увесь вільний час, не даючи сумнівам розгулятись. Ретельно вивчаючи фінансові папери, герой розуміє, що місто заплутане мафіозними тенетами. Корумповані чиновники, таємничі інвестори, загадкові меценати-іноземці… Коли Габору здається, що він розплутав клубок злочинних хитросплетінь і вивів усіх на чисту воду, знову з’являється вона, загадкова незнайомка

Текущая картинка

 

Паніка / Panic

Комедія з елементами фантазії

2008, 94 хв., Угорщина
Пригоди, жахи, таємниці, романтика, внутрішні драми... Фільм на актуальні гендерні теми у стилі Вуді Аллена.

Режисер: Аттіла Тілл

У ролях: Аґі Ґубік, Юдіт Шелл, Ілдіко Баншаґі, Марта Еґрі, Саболч Туроці, Легел Ковач,

Крістіан Коловратнік, Анґела Штефановіч, Петер Валц

Сюжет:  Топ-менеджер у любовній кризі... Підліток, що бачить у власній матері чудовисько... Гей-поліцейський, що збирається розповісти про свою орієнтацію... Молода мати, якій ввижається, що її дитина помирає... 50-річні жінки, що вперше заходять до секс-шопу... Не легко... Займаючись з психотерапевтом, Жужа намагається змінити життя. Чи допоможуть незвичайні методи лікування?

Нагороди:

2009 -  МКФ незалежного кіно WorldFest, Х'юстон , Gold Remi Award

2008 - Будапешт, Тиждень угорського кіно - краща актриса – Агі Губік, приз глядацьких симпатій

Текущая картинка


Емігрант: все інакше / The Emigrants: Everything is Different

Драма

2007, 100 хв., Угорщина, Італія
Фільм створено за записами щоденника всесвітньо відомого  угорського письменника та журналіста Шандора Мараі. Його твори перекладені багатьма мовами та є світовими бестселерами.

Режисери: Іштван Дардаі, Дьордь Салаі

У ролях: Ференц Бач, Каталін Дьондьошші, Ґабор Велкер, Моніка Балшаі
Сюжет:  Фільм про останні роки добровільного вигнання Шандора Мараі та його дружини. Спогади про молоді роки, романтичні дні кохання в Італії, роздуми про природу творчості складаються в мозаїку фільму. Письменник виїхав з Угорщини, бо протестує проти окупації країни тоталітарним режимом. Він принципово пише лише рідною мовою та відмовляється друкувати свої твори, доки останній окупант не залишить його рідну країну. Мараі не приймає пропозиції угорського уряду повернутись на батьківщину...

Нагороди:

2008 - МКФ незалежного кіно WorldFest, Х'юстон - Спеціальний приз журі

Текущая картинка

 

Чумацький шдях / Milky Way

Аmbient movie

2007р., 82 хв., Угорщина, Німеччина,

Фільм звільняє глядачів від внутрішньої напруги, заспокоює мозок, стираючи грань між внутрішнім і зовнішнім світом.

Режисер: Бенедек Фліґауф

Сюжет: Це твір на стику відразу декількох жанрів сучасного мистецтва:  музики, кіно, відеоарту. В життєвих картинах, створених для роздумів та споглядання, кожен звук, кожний рух мають важливе значення. Сім психоделічних замальовок, на перший погляд не пов’язаних одна з одною, створюють, насправді, цілісний та закінчений сюжет. У фільмі немає жодного 

діалогу, а його символи викликають несподівані метафізичні переживання.Плинність часу, зміни персонажів, узагальненість образів під безпристрасним поглядом здалеку і визначають складну та одночасно просту субвенцію з назвою «життя».

Нагороди:
2008 - Будапешт, Угорський тиждень фільмів: краща операторська робота Ґерґель Погарнок, кращий звук Тамаш Беке

2008 - Мехіко: Спеціальний приз, 2007 - Локарно: Золотий леопард

Текущая картинка

 
« Пред.   След. »

Ближайший проект

Курсы валют Курсы валют

Новости