Фестиваль "Дні кіно Нідерландів" в рамках 6-го МКФ "Крила"" Печать E-mail

11 - 18 жовтня 2013 року

Текущая картинка

В рамках 6-го МКФ для дітей та юнацтва "Крила" пройшов Фестиваль "Дні кіно Нідерландів".

Вже традиційно, в жовтні, відразу в трьох столичних кінотеатрах «Київ», «Жовтень» та «Кінопанорама» стартував Фестиваль сучасного  європейського кіно для юних глядачів столиці.

Відкривався в «Києві», за участі аташе з питань культури Посольства Королівства Нідерландів в Україні Аннелус Вівейн. В своєму короткому, але дуже щирому зверненні до глядачів поважна гостя побажала успіхів фестивалю та згадала перемоги голландських стрічок на минулих фестивалях.
Стало цікаво, а які картини, взагалі перемагали за п’ять років існування проекту. Виявилось, що географія перемог на МКФ дуже широка. Фільми з Данії, Швеції, Норвегії, Нідерландів, Росії, Угорщини  і що найбільш приємно з України («Прикольна казка» та «Маленьке життя» в 2010р.) виборювали пальму першості в фестивальних номінаціях.

Приємно вразив репертуар «Днів кіно Нідерландів». Вочевидь, організатори дійства дуже впевнені в собі люди, або ж їм вдалося виховати свого: розумного та вишуканого глядача. Жодного бойовика, фільмів жахів, ніяких тобі монстрів, динозаврів. Всі картини про реальне життя, школу, навчання, стосунки з батьками та друзями. Про щедрість, правдивість, самостійність у виборі життєвих пріоритетів, співчуття та великодушність.

Открытие первого этапа 6-го МКФ "Крила" - Фестиваля "Дни кино Нидерландов"

Текущая картинка  Текущая картинка

Председатель Оргкомитета фестиваля "Крила" Юрий Черныш открыл фестиваль. Представители Посольства Нидерландов в Украине - Атташе по культуре Аннелус Вивейн и офицер Людмила Биленко искренне приветствуют юных зрителей

Текущая картинка Текущая картинка Текущая картинка

Зрители Фестиваля "Крила" 

  Текущая картинка Текущая картинка  Текущая картинка

 

Здавалося б, таким кіно сучасних дітей та підлітків не зацікавиш. Помиляєтесь. Як приклад, нідерландська стрічка «Хороші діти не плачуть» режисера Денніса Ботса про те, як дружба однокласників підтримує юну футболістку Аккі, хвору на лейкемію, отримала від глядачів під час голосування один із найвищих балів.

 

І не тільки цей фільм. Юні київські кіно гурмани активно підтримували і «Вовченя в окулярах» Йорама Люрсена і «Хто я?» Вінсента Баля, а зовсім маленькі схвально відгукнулись про «Таємниці лікаря іграшок» режисера Пітера Вальтер Боєра.

На відкритті Фестивалю Голова оргкомітету Юрій Черниш подякував за підтримку проекту Міністерству освіти та науки України, Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Посольствам Нідерландів, Данії, Угорщини в Україні, газеті «Урядовий кур’єр» та тижневику «Освіта України» та висловив сподівання, що усі разом вони і надалі зможуть знайомити українських юних глядачів із кращими зразками європейського кіно.

В рамках фестивалю проводились «Дні сімейного кіно», на яких фестивальні покази юні глядачі змогли відвідати разом з батьками.

 

Фільми Фестивалю «Дні кіно Нідерландів» - 6-й МКФ "Крила"


Назва фільму

Вік глядачів

Короткий сюжет фільму

«Хороші діти не плачуть»

 

2012р, 95хв., Нідерланди 

драма 

 

 

 

Від 11 років

Сюжет: Шестикласниця Аккі справжня хуліганка: вона любить футбол, б'ється з хлопцями і нічого не боїться. Нічого, крім любові. Однак, коли їй ставлять діагноз лейкемія, саме любов дає їй сили боротися з хворобою і прийняти неминуче.

Нагороди: «Nederlands Film Festival 2012», «Rembrandt Awards 2013», «Toronto Sprockets IFF for Children 2012» - Кращий фільм

Текущая картинка

«Хто я?» 

  

2012р., 95 хв., Нідерланди 

пригоди

від 11 років

Сюжет: 13-ти річний Ноно постійно вплутується у всякі пригоди, хоча і намагається бути схожим на батька, як йому здається, кращого поліцейського в світі. Під час поїздки до свого дядька на поїзді, він зустрічає старого знайомого свого батька - грабіжника Фелікса Глика ...

Нагороди:  «European Film Awards 2013», «Montréal International Children's Film Festival 2013» – Кращий фільм

Текущая картинка

«Таємниці лікаря іграшок»   

 

2012р., 70 хв., Нідерланди

пригоди

від 7 років

Сюжет: Меєс та Катя розслідують таємницю дивного Лікаря іграшок, який намагається зірвати свято  Св. Миколая.  Діти повинні попередити своїх друзів! Чи вдасться їм вчасно викрити небезпечного Лікаря? Чи приїде на вечірку Св. Миколай?

Нагороди: «Rembrandt Awards 2013» - Номінація на Кращий дитячий фільм  

Текущая картинка

«Вовченя в окулярах»   

 

2011р., 90 хв., Нідерланди

фентезі, мелодрама

від 7 років

Сюжет: Після сьомого дня народження з маленьким героєм фільму починають відбуватися дивні речі - він раз на місяць перетворюється на симпатичне вовченя. І ось тоді і починаються пригоди...

Нагороди: «Golden and Platin Film, Netherlands 2010», «Cinekid 2010» – Кращий фільм

 Текущая картинка


 
« Пред.   След. »

Ближайший проект

Курсы валют Курсы валют

Новости